Wirtualizacja

Praktycznie wszystkie realizowane przez Sprint systemy przetwarzania danych oparte są o wirtualizację. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na efektywne i elastyczne wykorzystanie infrastruktury IT.

Wirtualizacja

SPOSÓB NA EFEKTYWNE WYKORZYSTYWANIE INFRASTRUKTURY IT

 

Obecnie dostępne serwery są zaprojektowane tak, by wykorzystywać wirtualizację. Dzięki tej technice możemy na jednym fizycznym serwerze uruchomić praktycznie dowolną (ograniczoną zasobami serwera) liczbę maszyn wirtualnych, będących niezależnymi systemami operacyjnymi z własnymi zasobami CPU, RAM, dostępem do pamięci masowej i interfejsami sieciowymi. 

Wirtualizacja poza wspomnianym powyżej sposobem na efektywne wykorzystanie posiadanego sprzętu, pozwala na szereg dodatkowych funkcji, które są niemożliwe, lub bardzo trudne do zrealizowania za pomocą tradycyjnych serwerów fizycznych. 

Z najważniejszych należy wymienić HA (High Availability) oraz migracja „na żywo” (Live). 

HA to nic innego jak klaster niezawodnościowy złożony z minimum dwóch serwerów, zapewniający odporność na awarię serwera fizycznego. W przypadku awarii serwera, maszyny wirtualne na nim pracujące zostaną automatycznie wg. określonych zasad (np. kolejności) uruchomione na pozostałych serwerach pracujących w klastrze. 

Inną bardzo przydatną funkcją wirtualizacji jest migracja maszyn pomiędzy serwerami fizycznymi w trakcie ich pracy. Jest to bardzo przydatne w sytuacjach, gdy jeden z serwerów trzeba wyłączyć np. w celach serwisowych lub z powodu np. rozbudowy pamięci. Wówczas bez zauważalnej przerwy dla użytkowników możliwe jest zwolnienie obciążenia konkretnego serwera i jego wyłączenie. Również często wykorzystuje się ten mechanizm do równoważenia obciążenia na serwerach w klastrze. 

 


   

 


W RAMACH OFERTY ZAPEWNIAMY:

dobór optymalnego rozwiązania dla Twojego DC
skalowanie i rozbudowę
integracje z istniejącym lub docelowym systemem
wirtualizacja systemów fizycznych
utrzymanie systemów wirtualizacji

Korzyści z usługi

Koszty
Optymalizacja kosztów utrzymania i zarządzania infrastrukturą IT w przedsiębiorstwie.
Czas
Bazując na wiedzy i doświadczeniu przyspieszymy systemy i aplikacje.
Bezpieczeństwo
Dane będą przetwarzane bezpiecznie i wydajnie.

Powiązane artykuły

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+48 58 340 77 00
Robert Szymczak
Robert Szymczak

Doskonała oferta uzupełniająca - nie przegap