System zarządzania bezpieczeństwem publicznym - DART

Podstawa bezpiecznego miasta

DART

ELASTYCZNY SYSTEM DLA KAŻDEJ SŁUŻBY

 

System DART jest narzędziem służącym do rejestrowania i monitorowania zdarzeń oraz imprez publicznych, koordynacji działań służb miejskich (Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej
i innych), a także pozycjonowania pojazdów na cyfrowej mapie miasta z wykorzystaniem systemu GPS. System działa w trybie on-line.

Główną ideą, która przyświecała powstaniu systemu DART, była pomoc służbom miejskim i ratunkowym w ich codziennej pracy. Specyficzne problemy, z którymi mają do czynienia te służby wymagały unikalnych rozwiązań technicznych oraz integracji istniejącej infrastruktury (centrale telefoniczne, systemy alarmowe, podsystemy telekomunikacyjne). 


NIEZAWODNE TECHNOLOGIE

System DART działa w oparciu o system operacyjny Linux, języki skryptowe PHP, Perl, Javascript, języki kompilowane C++, QT, ActionScript oraz bazę danych MySQL. Zastosowanie tych narzędzi powoduje, że DART jest tani, łatwy do zainstalowania i rozbudowy w przyszłości.
Struktura modułowa czyni go elastycznym i łatwym do dostosowania do zmieniających się potrzeb lokalnych użytkowników. System został opracowany z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Jego działanie jest wspierane przez telefonię internetową VoIP oraz wideokonferencje, co dodatkowo przyczynia się do obniżenia kosztów funkcjonowania służb ratunkowych
i miejskich.


DOŚWIADCZENIE

System DART jest użytkowany od 2004 roku. W ciągu tych kilku lat służby odeszły od tradycyjnych, papierowych dzienników i dokumentacji. Zastosowanie nowoczesnego, szybkiego
i wydajnego systemu on-line znacznie przyspiesza komunikację między służbami oraz dostęp do informacji archiwalnych. Statystyki dostarczane przez system umożliwiają lepsze zarządzanie zasobami, sprzętem i pracownikami poszczególnych służb. Funkcja pozycjonowania pojazdów pozwala na szybsze reagowanie na zdarzenia i wypadki poprzez wysłanie odpowiednich patroli miejskich na miejsce zdarzenia. Specjalna cecha - Lista Uwag - umożliwia wpisywanie sugestii i uwag co do działania systemu, wyrażanie bieżących potrzeb oraz ułatwia szybką reakcję.


SKALOWALNOŚĆ

System DART może być zainstalowany w każdym mieście Polski, niezależnie od rozmiaru. Obecnie działa on w: Olsztynie, Ostródzie, Biskupcu, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku, Gdyni, Kielcach, Poznaniu, Kwidzynie, Elblągu, Łodzi, Ełku i Chorzowie.

System ma wpływ nie tylko na użytkujących go na co dzień pracowników służb miejskich, ale także na jakość życia mieszkańców Olsztyna oraz innych miast, w których działa. Dzięki niemu mieszkańcy mogą się czuć bezpieczniej i liczyć na szybką reakcję służb miejskich.


DART W AKCJI

Zapraszamy na wizyty referencyjne w miejscowościach, w których system został wdrożony, by poznać jego działanie i moduły funkcjonalne. Takie spotkanie jest najlepszą okazją do poznania systemu podczas pracy w środowisku służb porządkowych i ratowniczych.


ODBIORCY DART:

Centrum Zarządzania Kryzysowego
Dyżurny Miasta
Straż Miejska
Państwowa Straż Pożarna
Centrum Monitoringu
Policja
Pogotowie
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności
Wydział Spraw Obywatelskich UM
Miejski Zarząd Dróg Mostów i Zieleni

Korzyści z usługi

Czas
Skrócenie czasu obsługi zgłoszeń.
Koszty
Obniżenie kosztów obsługi.
Archiwizacja
Pełna archiwizacja danych.
Dostęp
Szybki dostęp do informacji o zdarzeniach.
Obsługa
Możliwość monitorowania czasu obsługi zgłoszeń.
Lokalizacja
Możliwość monitorowania dokładnego położenia pracowników będących w terenie.

Warto przeczytać - materiały do pobrania

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+48 22 826 62 77
Napisz do nas
its@sprint.pl
Zespół ITS
Zespół ITS

Doskonała oferta uzupełniająca - nie przegap