SD-WAN – sieć zdefiniowana software’owo

SD-WAN (Software Defined Wide Area Network) to sieć definiowana programowo, w której zarządzanie ruchem sieciowym przeniesione jest ze sprzętu do warstwy aplikacji, zapewniając wiele niedostępnych do tej pory możliwości.

Software Defined Wide Area Network

SIEĆ STEROWANA PROGRAMOWO

 

Jeśli dotyczą cię zmiany jakie od kilku lat zachodzą w charakterystyce ruchu WAN i użytkownicy Twojej sieci coraz częściej korzystają z usług zlokalizowanych w różnych obszarach sieci WAN,
w tym w chmurze, a dodatkowo generowany przez nich ruch oparty jest na konsumpcji aplikacji, powinieneś rozważyć technologię SD-WAN. 

SD-WAN (Software Defined Wide Area Network) to podejście do sieci definiowanej programowo (SDN), które przenosi zarządzanie ruchem sieciowym z dala od sprzętu do warstwy aplikacji. Scentralizowane funkcje zarządzania, obejmujące również zdefiniowane przez użytkownika zasady routingu, zapewniają bezpieczne połączenia o wysokiej niezawodności biznesowej. 

SD-WAN zapewnia możliwość zdefiniowania kategorii ruchu (real-time, business, bulk, itp.) i obowiązującej logiki kierowania określonego typy ruchu mniej obciążonym łączem. Funkcja ta pozwala na dowolną kombinację typów transportu sieciowego, zapewniając przy tym  elastyczne opcje wdrażania oraz optymalizuje całkowity koszt inwestycji. SD-WAN uwalnia od ograniczeń klasycznej, scentralizowanej architektury, umożliwiając korzystanie ze stosunkowo tanich i ogólnie dostępnych łączy internetowych. Zapewnia przy tym Quality of Experience dla eksploatowanych aplikacji z bezpośrednim dostępem do nich z pominięciem Data Center. 

Pamiętając, że jednym z większych, jeśli nie największym wyzwaniem w dobie transformacji cyfrowej jest bezpieczeństwo, warto rozważyć wdrożenie SD-WAN z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa – Secure SD-WAN
 Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz BLOG
 


 


 

 

 


W RAMACH OFERTY ZAPEWNIAMY:

konsultacje
analizę potrzeb
dobór rozwiązania
projektowanie z optymalizacją wykorzystania łączy
wdrożenie
serwis pogwarancyjny
serwis utrzymaniowy

Korzyści z usługi

Jakość
Zapewnienie Quality of Experience dla aplikacji biznesowych.
Koszty
Optymalizacja kosztów wykorzystania łączy transportowych.
Zarządzanie
W pełni scentralizowane zarządzanie ruchem na poziomie aplikacji.
Dostęp
Bezpośredni dostęp do usług chmurowych (np. SaaS)
Wdrożenie
Czas wdrożenia i elastyczność konfiguracji (np. Zero Touch Provisioning).
Potrzeby
Zbliżenie logiki sieciowej do potrzeb biznesowych.
Bezpieczeństwo
Podniesienie poziomu bezpieczeństwa sieci.

Warto przeczytać - materiały do pobrania

Powiązane artykuły

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+48 58 340 77 00
Robert Szymczak
Robert Szymczak

Doskonała oferta uzupełniająca - nie przegap