Sprint Data Center

Sprint Data Center to jedno z najnowocześniejszych w kraju centrum przechowywania i przetwarzania danych, stworzone w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku w zakresie dostępności i bezpieczeństwa informacji.

NOWOCZESNE CENTRUM DANYCH

Świat biznesu oparty jest dzisiaj na dostępie do informacji. Jakość, pewność oraz szybkość wymiany i przetwarzania danych stała się jednym z kluczowych elementów pozwalających na rozwój i konkurencyjność przedsiębiorstw. Bezpieczeństwo systemów umożliwiających gromadzenie i wymianę danych stało się jednym z priorytetów w zarządzaniu. Utrata danych lub dostęp do nich przez osoby nieupoważnione mogą być przyczyną ogromnych strat finansowych firmy oraz utraty zaufania klientów i pozycji na rynku.
Kluczem do zapewnienia bezpiecznej, szybkiej i ciągłej pracy systemów jest odpowiednio dobrana infrastruktura techniczna (oprócz komputerów to również osprzęt, systemy zasilania, systemy klimatyzacyjne oraz systemy przeciwpożarowe). Zapewnienie  profesjonalnej opieki i ochrony wymaga znacznych nakładów finansowych i działań, które dla wielu firm są zbyt duże lub dalece odbiegają od profilu działalności.
Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość skorzystania z kompleksowej oferty profesjonalnego centrum przechowywania danych (Data Center), jakim jest Sprint Data Center.


NAJWYŻSZE STANDARDY ZABEZPIECZEŃ

Ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne oraz wdrożone procedury bezpieczeństwa, ochrona danych w Sprint Data Center jest zazwyczaj na znacznie wyższym poziomie, niż w siedzibie klienta. Inaczej mówiąc, umieszczenie danych na serwerach SDC może okazać się dla nich bezpieczniejsze, niż ich  przechowywanie na komputerze stojącym we własnym biurze. Odpowiednio przeszkolony (cały) personel SDC, jak również stały monitoring dostępu i transmisji pozwala na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych. Spełnienie najwyższych norm ochrony potwierdza uzyskanie przez Sprint świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia (Polska, UE i NATO), co umożliwia
(z zachowaniem odpowiednich procedur) przechowywanie oraz przetwarzanie danych niejawnych oznaczonych klauzulą ‘tajne’ i ‘poufne’.

Kolokacja
Dzierżawa serwerów
Hosting
Aplikacje w formie abonamentu (SaaS)

Warto przeczytać - materiały do pobrania

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+48 89 522 12 20
Napisz do nas
info@sprintdatacenter.pl
Sprint Data Center
Sprint Data Center