Czujniki radarowe 

Czujniki radarowe to nowoczesne i inteligentne systemy wykorzystywane w ruchu drogowym. Mając na uwadze bezpieczeństwo ruchu drogowego, czujniki wykrywają m.in. zdarzenia drogowe i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu.

Bezpieczeństwo na drogach w Twoim mieście

INTELIGENTNY SYSTEM WYKRYWANIA NIEBEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE 
 

W związku z rozwojem mobilności - detekcja, pomiar prędkości, klasyfikacja pojazdów oraz innych niechronionych uczestników ruchu, wymagają coraz większej dokładności i najnowszych technologii.

Czujniki radarowe smartmicro to nowoczesne i inteligentne systemy wykorzystywane w ruchu drogowym. 

Główne cechy funkcjonalne: 

  • Detekcja do 256 pojazdów jednocześnie,  
  • Zasięg do 300m,  
  • Pomiar prędkości z wysoką dokładnością, w szerokim zakresie (do 320 km/h),  
  • Poprawna praca niezależnie od warunków pogodowych,  
  • Możliwość detekcji na wielu pasach jednocześnie,  
  • Możliwość zastosowania jako detekcji pojazdów na skrzyżowaniach,  

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, przy użyciu czujnika radarowego, jesteśmy w stanie zmierzyć prędkość długość, szerokość, a nawet wysokość pojazdu, wykryć i sklasyfikować uczestników ruchu (pojazdy, pieszych, rowerzystów itp.) a także wykryć nietypowe zdarzenia takie jak m.in. jazda pod prąd, zatrzymanie pojazdu, obecność pieszego w miejscu niedozwolonym.  

 

Grafika, źródło: https://www.roadtraffic-technology.com/ 

 

Skuteczność:

Technologia czujników radarowych o wysokiej rozdzielczości wychodzi naprzeciw ww. wyzwaniom – pozwala je realizować przez pojedyncze urządzenie jakim jest czujnik radarowy – z dużą dokładnością. Wysoki poziom skuteczności klasyfikacji osiągnięty jest za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji AI w głębokiej sieci neuronowej.   

  

Zastosowanie:

Czujniki radarowe dostarczane przez Sprint, mogą być stosowane na odcinkach międzywęzłowych autostrad, dróg ekspresowych i dróg o mniejszym znaczeniu w systemach pozyskujących dane o ruchu, systemach wykrywania zdarzeń drogowych oraz na skrzyżowaniach m.in. przy sterowaniu sygnalizacją świetlną.  

Czujniki radarowe z powodzeniem można stosować na skrzyżowaniach jako element detekcji z możliwością skonfigurowania wielu stref. 

Czujniki te doskonale spełniają funkcje wymagane w systemach zarządzania ruchem w mieście oraz na sieci dróg krajowych (w tym również w Krajowym Systemie Zarządzania Ruchem).  

 

 

Powiązane artykuły

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+48 22 826 62 77
Napisz do nas
its@sprint.pl
Zespół ITS
Zespół ITS

Doskonała oferta uzupełniająca - nie przegap