Cyfrowa Gmina to konkurs grantowy, który obejmuje wszystkie gminy miejskie i wiejskie na terenie Polski. Konkurs ma na celu wsparcie w zakresie cyfryzacji urzędów, zakup sprzętu komputerowego, wdrożenie e-usług oraz wsparcie w obszarze cyberbezpieczeństwa i szkoleń.
Szczegółowo omawiamy założenia projektu, możliwości i rozwiązania technologiczne podczas organizowanych cyklicznie webinarów. Podczas nich odpowiadamy również na często pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące projektu.
1. Diagnoza cyberbezpieczeństa JST/audyt cyberbezpieczeństwa
Posiadamy pełną zdolność do przeprowadzenia audytu w JST oraz spełniamy wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji z dnia 12 października 2018 roku w sprawie wykazu certyfikatów uprawniających do przeprowadzenia audytu. Wybierając przeprowadzenie diagnozy ze SPRINT masz pewność, że zostanie przeprowadzona zgodnie z założeniami projektu a jej wynikiem będzie rzetelny raport i obraz aktualnego poziomu bezpieczeństwa w JST.
2. Szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa
3. Usługi doradcze w zakresie rozwiązań infrastruktury i oprogramowania dotyczące bezpieczeństwa i cyfryzacji urzędu
Wspieramy JST w zaprojektowaniu oraz wdrożeniu najbardziej optymalnych rozwiązań pod kątem funkcjonalności i budżetu, opierając się na sprawdzonych rozwiązaniach wybranych przez wiele JST, które gwarantują bezawaryjność i szerokie możliwości konfiguracji. Jesteśmy wsparciem na każdym etapie projektu.
4. Wirtualny asystent w Cyfrowej Gminie
Posiadamy w ofercie autorskie rozwiązanie do automatyzacji procesów – Sprintbot. Podstawowym zadaniem wirtualnych urzędników jest pomoc mieszkańcom w jak najszybszym uzyskaniu interesujących ich informacji. Cyfrowi asystenci miejscy mogą m.in.: wyjaśnić poszczególne procedury, pomóc znaleźć i wypełnić odpowiednie formularze, poinformować o najbliższych planach robót drogowych w mieście.
Najważniejsze jest jednak to, że pomocy udzielają całodobowo, 7 dni w tygodniu, a nie tylko w godzinach pracy w dni robocze. To wielkie udogodnienie dla mieszkańców. Zwłaszcza że nadal duża grupa osób woli uzyskać informacje telefonicznie, zamiast szukać ich w Internecie. Co więcej, mieszkańcy mogą potrzebować pomocy pilnie i nie mieć czasu na wertowanie strony samorządu czy urzędu.
Mając świadomość jak wiele pytań pojawia się w związku z projektem Cyfrowa Gmina i chcąc zapewnić dopasowaną do potrzeb Państwa jednostki wycenę diagnozy cyberbezpieczeństwa JST niezbędnej do rozliczenia grantu, oraz przedstawienia możliwości podniesienia poziomu bezpieczeństwa informatycznego zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Państwa gminy. Na jej podstawie przygotujemy ofertę skrojona na miarę Państwa potrzeb: