Systemy monitoringu wizyjnego

Monitoring wizyjny pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo Twoim pracownikom, a także Twojej firmie. Zamontuj system w swoim przedsiębiorstwie.

Monitoring wizyjny

NIEZASTĄPIONY ELEMENT NADZORU I BEZPIECZEŃSTWA


Monitoring wizyjny to system, który pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa w wielu miejscach. Dzięki niemu nadzór nad przedsiębiorstwami, przestrzeniami miejskimi czy obiektami biurowymi jest dużo łatwiejszy. Może składać się z kamer sieciowych o rozdzielczości full HD oraz analogowych kamer wideodetekcji. Możliwość integracji pozwala połączyć nowy system z już istniejącym, na przykład tym ze Straży Miejskiej.  System monitoringu wizyjnego doskonale sprawdza się w firmach i instytucjach, w zakładach przemysłowych, hotelach, obiektach sportowych, centrach handlowych oraz w warunkach miejskich, w miejscach intensywnego ruchu samochodowego oraz pieszych.


FUNKCJE SYSTEMU:

  • prewencyjna – obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców,
  • bezpośredniego nadzoru – obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań,
  • dowodowa – zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.


PRZEZNACZENIE:

  • monitoring miejski,
  • monitoring przemysłowy,
  • monitoring obiektów handlowych i biurowych,
  • monitoring procesów produkcyjnych,
  • zarządzanie bezpieczeństwem obiektów rozproszonych.

 

SYSTEMY MONITORINGU WIZYJNEGO – ZASTOSOWANIE

Nadzór wideo traktowany jest głównie jako część Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą między innymi: system wymiany informacji, sieci nadzoru oraz lokalizacji zagrożeń bezpieczeństwa publicznego i środowiska. Dzięki niemu możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności działania poprzez kierowanie sił i środków tam, gdzie są aktualnie potrzebne. Szybszy czas reakcji pozwala jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo osób i mienia.

Systemy monitoringu wizyjnego wykorzystywane są coraz częściej w zakładach przemysłowych. Pozwalają one nadzorować przebieg procesów produkcyjnych, umożliwiając kontrolę, zwłaszcza
w terenach niedostępnych dla człowieka. Dobrze sprawdza się także w miejscach załadunku i rozładunku towarów, w portach i stacjach przeładunkowych. Ułatwiają ocenę sytuacji i podjęcie trafnej decyzji w przypadku awarii urządzeń, lub akcji ratunkowej w sytuacji zagrożenia życia.
Zamontowanie systemu kamer przyczynia się do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji służb remontowych oraz ratowniczych.   

System nadzoru wizyjnego pozwala na obserwację wielu miejsc jednocześnie, bez względu na porę dnia i nocy. Nie mają na to wpływu nawet niekorzystne warunki meteorologiczne. Duża czułość urządzeń umożliwia rejestrację obrazu nawet przy bardzo słabym oświetleniu, na przykład lampy ulicznej. Obrazy są wyświetlane na monitorach w specjalnie przygotowanym Centrum Monitoringu.

 

SYSTEM MONITORINGU WIZYJNEGO – GDZIE ZNAJDUJE ZASTOSOWANIE?

Urządzenia stosowane przez Sprint zdały swój egzamin między innymi w instalacjach w Białym Domu w Waszyngtonie, Pentagonie, FBI, Mennicy Narodowej USA, Departamencie Stanu USA, IBM, Compaq, General Motors, Hondzie, największej na świecie kopalni odkrywkowej Diamond, Gold and Iron Ore Mines, Bibliotece Jagiellońskiej, Muzeum Narodowym w Krakowie oraz na lotniskach: Heathrow w Londynie i w Sydney. W Polsce zrealizowaliśmy inwestycję na zlecenie takich miast jak Bydgoszcz, Łódź czy Zielona Góra. Dzięki temu włodarze mogą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom. Zajmujemy się wykonaniem projektu, budową i modernizacją systemów monitoringu w technologii CCTV IP oraz montażem i uruchomieniem systemów na peryferiach miast.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszego Bloga.

 

W RAMACH USŁUGI ZAPEWNIAMY:

analizę
projekt techniczny
założenia techniczno-ekonomiczne
profesjonalne doradztwo techniczne
dostawę urządzeń
wdrożenie kompletnego systemu
serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Korzyści z usługi

Prewencja
Obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców.
Nadzór
Obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań.
Dowody
Zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.

Warto przeczytać - materiały do pobrania

Powiązane artykuły

Umowa na dostawę i montaż 39 nowych systemów OPP

Łączna długość nowych odcinków pomiarowych wyniesie 200 km. Nowe urządzenia będą przystosowane do odczytywania tylnych tablic rejestracyjnych.

System monitoringu wizyjnego na osiedlu studenckim GUMed

Rozbudowa objęła m.in Domy Studenckie nr 1-4 oraz budynek MEDYK.

Dostawa lamp doświetlających do urządzeń rejestrujących średnią prędkość

Projekt wdrożeniowy ma być zrealizowany w rekordowym czasie 12 tygodni od podpisania umowy.

Rozbudowa monitoringu w Goleniowie

Sprint wygrał przetarg na kolejną już rozbudowę monitoringu w Goleniowie.

Rozbudowa monitoringu w Łodzi

W ramach zadania Sprint będzie odpowiedzialny za projekt, budowę i uruchomienie systemu wraz z włączeniem go do już istniejącego systemu miejskiego monitoringu.

System monitoringu na terenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

Realizacja obejmuje dostawę materiałów, sprzętu i oprogramowania oraz budowę infrastruktury teletechnicznej, jak również instalację i uruchomienie systemu.

Systemy pomiaru średniej prędkości na odcinku drogi S8 w Warszawie

Sprint dostarczy i zamontuje systemy, składające się z systemu kamer ANPR wraz z urządzeniami umożliwiającymi weryfikację parametrów pojazdu jak i kierującego nawet w porze nocnej.

System Monitoringu Miejskiego w Łodzi

Sprint po raz kolejny rozbuduje monitoring w Łodzi. W ramach umowy jesteśmy odpowiedzialni za zaprojektowanie, dostawę i wykonanie nowych 18 punktów kamerowych.

System termowizyjny na terenie AmberExpo

Bezpieczeństwo uczestników podczas 27. Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii - AMBERIF 2020.

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+22 826 62 77
Napisz do nas
monitoring@sprint.pl
Zespół ds. CCTV
Zespół ds. CCTV

Doskonała oferta uzupełniająca - nie przegap