Systemy monitoringu wizyjnego

Bezpieczeństwo to podstawa

Monitoring wizyjny

NIEZASTĄPIONY ELEMENT NADZORU I BEZPIECZEŃSTWA


Monitoring doskonale sprawdza się w firmach i instytucjach, w zakładach przemysłowych, hotelach, obiektach sportowych, centrach handlowych oraz w warunkach miejskich, w miejscach
o intensywnym ruchu samochodów i pieszych.


FUNKCJE SYSTEMU:

  • prewencyjna – obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców,
  • bezpośredniego nadzoru – obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań,
  • dowodowa – zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.


PRZEZNACZENIE:

  • monitoring miejski,
  • monitoring przemysłowy,
  • monitoring obiektów handlowych i biurowych,
  • monitoring procesów produkcyjnych,
  • zarządzanie bezpieczeństwem obiektów rozproszonych.


Nadzór wideo traktowany jest głównie jako część Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą między innymi: system wymiany informacji, sieci nadzoru oraz lokalizacji zagrożeń bezpieczeństwa publicznego i środowiska. Dzięki niemu możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności działania poprzez kierowanie sił i środków tam, gdzie są aktualnie potrzebne.

System monitoringu wizyjnego wykorzystywany jest coraz częściej w zakładach przemysłowych. Pozwala on nadzorować przebieg procesów produkcyjnych umożliwiając kontrolę, zwłaszcza
w miejscach niedostępnych dla człowieka, załadunku i rozładunku towarów w portach i stacjach przeładunkowych. Ułatwia ocenę sytuacji i podjęcie trafnej decyzji w przypadku awarii urządzeń, lub akcji ratunkowej w sytuacji zagrożenia życia.
Zamontowanie systemu kamer przyczynia się do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji służb remontowych i ratowniczych.

System nadzoru wizyjnego pozwala na obserwację wielu miejsc jednocześnie bez względu na porę dnia i nocy oraz panujące warunki meteorologiczne. Duża czułość urządzeń umożliwia rejestrację obrazu nawet prz bardzo słabym oświetleniu (np. lampy ulicznej).

Urządzenia stosowane przez Sprint zdały swój egzamin między innymi w instalacjach w Białym Domu w Waszyngtonie, Pentagonie, FBI, Mennicy Narodowej USA, Departamencie Stanu USA, IBM, Compaq, General Motors, Hondzie, największej na świecie kopalni odkrywkowej Diamond, Gold and Iron Ore Mines, Bibliotece Jagiellońskiej, Muzeum Narodowym w Krakowie oraz
na lotniskach: Heathrow w Londynie i w Sydney.


W RAMACH USŁUGI ZAPEWNIAMY:

analizę
projekt techniczny
założenia techniczno-ekonomiczne
profesjonalne doradztwo techniczne
dostawę urządzeń
wdrożenie kompletnego systemu
serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Korzyści z usługi

Prewencja
Obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców.
Nadzór
Obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań.
Dowody
Zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.

Warto przeczytać - materiały do pobrania

Powiązane artykuły

Portal Samorządowy - lipiec 2021

Zapraszamy do lektury artykułu o rozbudowie monitoringu miejskiego realizowanego w ramach Budżetów Obywatelskich.

Rozbudowa monitoringu w Łodzi

W ramach zadania Sprint będzie odpowiedzialny za projekt, budowę i uruchomienie systemu wraz z włączeniem go do już istniejącego systemu miejskiego monitoringu.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprint podpisał Umowę z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego na utrzymanie urządzeń rejestrujących średnią prędkość na określonym odcinku drogi.

System monitoringu na terenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

Realizacja obejmuje dostawę materiałów, sprzętu i oprogramowania oraz budowę infrastruktury teletechnicznej, jak również instalację i uruchomienie systemu.

Systemy pomiaru średniej prędkości na odcinku drogi S8 w Warszawie

Sprint dostarczy i zamontuje systemy, składające się z systemu kamer ANPR wraz z urządzeniami umożliwiającymi weryfikację parametrów pojazdu jak i kierującego nawet w porze nocnej.

Monitoring w Warszawskim ZOO

W ramach umowy Sprint jest odpowiedzialny za wykonanie sieci i instalacji teletechnicznych, elektroenergetycznych; dostawę i montaż słupów, kamer oraz urządzeń w serwerowni i w pomieszczeniach dozoru.

System Monitoringu Miejskiego w Łodzi

Sprint po raz kolejny rozbuduje monitoring w Łodzi. W ramach umowy jesteśmy odpowiedzialni za zaprojektowanie, dostawę i wykonanie nowych 18 punktów kamerowych.

System termowizyjny na terenie AmberExpo

Bezpieczeństwo uczestników podczas 27. Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii - AMBERIF 2020.

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+22 826 62 77
Napisz do nas
monitoring@sprint.pl
Zespół ds. CCTV
Zespół ds. CCTV

Doskonała oferta uzupełniająca - nie przegap