Systemy monitoringu wizyjnego

Monitoring wizyjny pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo Twoim pracownikom, a także Twojej firmie. Zamontuj system w swoim przedsiębiorstwie.

Monitoring wizyjny

NIEZASTĄPIONY ELEMENT NADZORU I BEZPIECZEŃSTWA


Monitoring wizyjny to system, który pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa w wielu miejscach. Dzięki niemu nadzór nad przedsiębiorstwami, przestrzeniami miejskimi czy obiektami biurowymi jest dużo łatwiejszy. Może składać się z kamer sieciowych o rozdzielczości full HD oraz analogowych kamer wideodetekcji. Możliwość integracji pozwala połączyć nowy system z już istniejącym, na przykład tym ze Straży Miejskiej.  System monitoringu wizyjnego doskonale sprawdza się w firmach i instytucjach, w zakładach przemysłowych, hotelach, obiektach sportowych, centrach handlowych oraz w warunkach miejskich, w miejscach intensywnego ruchu samochodowego oraz pieszych.


FUNKCJE SYSTEMU:

  • prewencyjna – obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców,
  • bezpośredniego nadzoru – obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań,
  • dowodowa – zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.


PRZEZNACZENIE:

  • monitoring miejski,
  • monitoring przemysłowy,
  • monitoring obiektów handlowych i biurowych,
  • monitoring procesów produkcyjnych,
  • zarządzanie bezpieczeństwem obiektów rozproszonych.

 

SYSTEMY MONITORINGU WIZYJNEGO – ZASTOSOWANIE

Nadzór wideo traktowany jest głównie jako część Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą między innymi: system wymiany informacji, sieci nadzoru oraz lokalizacji zagrożeń bezpieczeństwa publicznego i środowiska. Dzięki niemu możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności działania poprzez kierowanie sił i środków tam, gdzie są aktualnie potrzebne. Szybszy czas reakcji pozwala jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo osób i mienia.

Systemy monitoringu wizyjnego wykorzystywane są coraz częściej w zakładach przemysłowych. Pozwalają one nadzorować przebieg procesów produkcyjnych, umożliwiając kontrolę, zwłaszcza
w terenach niedostępnych dla człowieka. Dobrze sprawdza się także w miejscach załadunku i rozładunku towarów, w portach i stacjach przeładunkowych. Ułatwiają ocenę sytuacji i podjęcie trafnej decyzji w przypadku awarii urządzeń, lub akcji ratunkowej w sytuacji zagrożenia życia.
Zamontowanie systemu kamer przyczynia się do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji służb remontowych oraz ratowniczych.   

System nadzoru wizyjnego pozwala na obserwację wielu miejsc jednocześnie, bez względu na porę dnia i nocy. Nie mają na to wpływu nawet niekorzystne warunki meteorologiczne. Duża czułość urządzeń umożliwia rejestrację obrazu nawet przy bardzo słabym oświetleniu, na przykład lampy ulicznej. Obrazy są wyświetlane na monitorach w specjalnie przygotowanym Centrum Monitoringu.

 

SYSTEM MONITORINGU WIZYJNEGO – GDZIE ZNAJDUJE ZASTOSOWANIE?

Urządzenia stosowane przez Sprint zdały swój egzamin między innymi w instalacjach w Białym Domu w Waszyngtonie, Pentagonie, FBI, Mennicy Narodowej USA, Departamencie Stanu USA, IBM, Compaq, General Motors, Hondzie, największej na świecie kopalni odkrywkowej Diamond, Gold and Iron Ore Mines, Bibliotece Jagiellońskiej, Muzeum Narodowym w Krakowie oraz na lotniskach: Heathrow w Londynie i w Sydney. W Polsce zrealizowaliśmy inwestycję na zlecenie takich miast jak Bydgoszcz, Łódź czy Zielona Góra. Dzięki temu włodarze mogą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom. Zajmujemy się wykonaniem projektu, budową i modernizacją systemów monitoringu w technologii CCTV IP oraz montażem i uruchomieniem systemów na peryferiach miast.

 

W RAMACH USŁUGI ZAPEWNIAMY:

analizę
projekt techniczny
założenia techniczno-ekonomiczne
profesjonalne doradztwo techniczne
dostawę urządzeń
wdrożenie kompletnego systemu
serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Korzyści z usługi

Prewencja
Obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców.
Nadzór
Obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań.
Dowody
Zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.

Warto przeczytać - materiały do pobrania

Powiązane artykuły

System monitoringu wizyjnego na osiedlu studenckim GUMed

Rozbudowa objęła m.in Domy Studenckie nr 1-4 oraz budynek MEDYK.

Dostawa lamp doświetlających do urządzeń rejestrujących średnią prędkość

Projekt wdrożeniowy ma być zrealizowany w rekordowym czasie 12 tygodni od podpisania umowy.

Rozbudowa monitoringu w Goleniowie

Sprint wygrał przetarg na kolejną już rozbudowę monitoringu w Goleniowie.

Portal Samorządowy - lipiec 2021

Zapraszamy do lektury artykułu o rozbudowie monitoringu miejskiego realizowanego w ramach Budżetów Obywatelskich.

Rozbudowa monitoringu w Łodzi

W ramach zadania Sprint będzie odpowiedzialny za projekt, budowę i uruchomienie systemu wraz z włączeniem go do już istniejącego systemu miejskiego monitoringu.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprint podpisał Umowę z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego na utrzymanie urządzeń rejestrujących średnią prędkość na określonym odcinku drogi.

System monitoringu na terenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

Realizacja obejmuje dostawę materiałów, sprzętu i oprogramowania oraz budowę infrastruktury teletechnicznej, jak również instalację i uruchomienie systemu.

Systemy pomiaru średniej prędkości na odcinku drogi S8 w Warszawie

Sprint dostarczy i zamontuje systemy, składające się z systemu kamer ANPR wraz z urządzeniami umożliwiającymi weryfikację parametrów pojazdu jak i kierującego nawet w porze nocnej.

Monitoring w Warszawskim ZOO

W ramach umowy Sprint jest odpowiedzialny za wykonanie sieci i instalacji teletechnicznych, elektroenergetycznych; dostawę i montaż słupów, kamer oraz urządzeń w serwerowni i w pomieszczeniach dozoru.

System Monitoringu Miejskiego w Łodzi

Sprint po raz kolejny rozbuduje monitoring w Łodzi. W ramach umowy jesteśmy odpowiedzialni za zaprojektowanie, dostawę i wykonanie nowych 18 punktów kamerowych.

System termowizyjny na terenie AmberExpo

Bezpieczeństwo uczestników podczas 27. Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii - AMBERIF 2020.

Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego Łodzi

Sprint zrealizuje zlecenie dla Miasta Łodzi na budowę systemu monitoringu.

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+22 826 62 77
Napisz do nas
monitoring@sprint.pl
Zespół ds. CCTV
Zespół ds. CCTV

Doskonała oferta uzupełniająca - nie przegap