Monitoring wizyjny
NIEZASTĄPIONY ELEMENT NADZORU I BEZPIECZEŃSTWA
Projekt był współfinansowany ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Projekt zrealizowano w niecałe dwa lata.
Przedmiotem zamówienia były wykonanie projektu, modernizacja i budowa systemu monitoringu wizyjnego w technologii CCTV IP, obejmująca dostawę urządzeń i materiałów oraz montaż i uruchomienie systemu monitoringu na terenie podobszarów A (Śródmieście) i D (Gęśnik) miasta Zielona Góra.
ZAKRES PRAC
W ramach inwestycji w zakresie realizacji oraz rozbudowy systemu monitoringu zostało zaprojektowanych i zainstalowanych oraz włączonych do systemu nadzoru monitoringu miasta ponad 80 kamer transmitujących 284 strumienie wideo wysokiej rozdzielczości, w tym: kamery czteroobiektywowe, czteroobiektywowe panoramiczne, jednoobiektywowe i obrotowe. Ponadto została dostarczona kamera mobilna z głowicą szybkoobrotową, z możliwością instalacji na dachu samochodu lub słupie.
W ramach projektu wykonano remont i modernizację pomieszczeń na potrzeby budowy Centrum Monitoringu, które wyposażono w ścianę wizyjną zbudowaną z ośmiu monitorów 55” zarządzanych przez dwie stacje komputerowe, trzy stanowiska operatorskie wyposażone w manipulatory do sterowania kamerami obrotowymi, system zasilania gwarantowanego UPS
wraz z bateriami akumulatorów, system klimatyzacji, system kontroli dostępu, szafę teletechniczną, okablowanie strukturalne do stacji operatorskich i ściany wizyjnej.
W serwerowni GPD (Główny Punkt Dystrybucji) Sprint uruchomił centralny system monitoringu – platformę CCTV IP, zainstalowaną na czterech serwerach – rejestratorach sieciowych
i jednym serwerze redundantnym. System monitoringu ma architekturę rozproszoną – w jego skład wchodzą 22 punkty dystrybucji połączone siecią światłowodową w strukturze ringu oraz połączeń dostępowych. Szkielet sieci transmisyjnej zbudowano, z wykorzystaniem miejskiej sieci szerokopasmowej, natomiast światłowodowa sieć dostępowa została wybudowana przez Sprint.
W ramach realizacji projektu zostały wybudowane przyłącza światłowodowe o łącznej długości ponad 18 km, wykonane w technologii tradycyjnych kabli światłowodowych w kanalizacji teletechnicznej dzierżawionej oraz nowo wybudowanej (ponad 4 km).
Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszego Bloga.
Korzyści z wdrożenia
Bezpieczeństwo
Prewencja
Nadzór
Zobacz inne nasze realizacje - Systemy monitoringu wizyjnego
Powiązane artykuły
System monitoringu wizyjnego na osiedlu studenckim GUMed
Rozbudowa objęła m.in Domy Studenckie nr 1-4 oraz budynek MEDYK.
Rozbudowa monitoringu w Goleniowie
Sprint wygrał przetarg na kolejną już rozbudowę monitoringu w Goleniowie.
Portal Samorządowy - lipiec 2021
Zapraszamy do lektury artykułu o rozbudowie monitoringu miejskiego realizowanego w ramach Budżetów Obywatelskich.
Rozbudowa monitoringu w Łodzi
W ramach zadania Sprint będzie odpowiedzialny za projekt, budowę i uruchomienie systemu wraz z włączeniem go do już istniejącego systemu miejskiego monitoringu.
System monitoringu na terenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie
Realizacja obejmuje dostawę materiałów, sprzętu i oprogramowania oraz budowę infrastruktury teletechnicznej, jak również instalację i uruchomienie systemu.
System Monitoringu Miejskiego w Łodzi
Sprint po raz kolejny rozbuduje monitoring w Łodzi. W ramach umowy jesteśmy odpowiedzialni za zaprojektowanie, dostawę i wykonanie nowych 18 punktów kamerowych.
Monitoring w Warszawskim ZOO
W ramach umowy Sprint jest odpowiedzialny za wykonanie sieci i instalacji teletechnicznych, elektroenergetycznych; dostawę i montaż słupów, kamer oraz urządzeń w serwerowni i w pomieszczeniach dozoru.
System termowizyjny na terenie AmberExpo
Bezpieczeństwo uczestników podczas 27. Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii - AMBERIF 2020.
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
+22 826 62 77Napisz do nas
monitoring@sprint.pl