2020-08-31

System termowizyjny na terenie AmberExpo

W związku z sytuacją spowodowaną przez COVID-19 firmy są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko swoim pracownikom, lecz także klientom. Międzynarodowe Targi Gdańskie przy współpracy ze Sprintem wyszły naprzeciw tym wymaganiom instalując system termowizyjny na terenie targów.

W dniach 26-29.08.2020 w AmberExpo odbyły 27. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii - AMBERIF 2020. Jest to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas tego wydarzenia Sprint był odpowiedzialny za instalację systemu demonstracyjnego składającego się z: kamery termowizyjnej, black body, dwóch kamer zliczających IN i OUT, rejestratora oraz monitorów obsługiwanych przez Operatora.

System ma na celu zapewnić bezpieczeństwo uczestników targów poprzez analizę temperatury ciała każdej osoby przechodzącej przez bramki. System wysyła powiadomienia w przypadku gdy osoba odwiedzająca ma podwyższoną temperaturę lub nie przestrzega norm sanitarnych i nie nosi maseczki. Zastosowano również technologie umożliwiające zliczanie uczestników którzy wchodzą na targi i z nich wychodzą.

Warto przeczytać